5 dolog amivel kitűnhetsz
A jó bornak nem kell cégér! - hajtogatják sokan. Azonban hiába. A valóság az, hogy sok jó bor van a piacon. Manapság nem is olyan egyszerű észre vetetni magunkat, akármilyen jól is végezzük a munkánkat.
Hosszan lehetne vitatkozni arról, hogy ez vajon igazságos vagy igazságtalan és mondogatni, hogy "régen minden jobb volt". De a vita és a nosztalgiázás helyett inkább nézzünk, néhány egyszerűen kivitelezhető megoldást.
Legyél speciális!
Nem elég, ha csak az elvártat teljesíted. Például, lehetsz: Az a vezető aki mindig felelősséget vállal és kiáll a beosztottjaiért. Az a tulajdonos, aki időnként maga is beáll a pultba. Az a munkavállaló, aki mindig a leggyorsabban reagál. Az a tanácsadó aki megmondja, ha valamihez nem ért és ajánl valaki mást. Röviden, ha van valami specialitásod akkor te leszel az első, aki másoknak eszébe jut amikor valamit helyre kell hozni vagy éppen akkor amikor valamit igazán jól kell elvégezni.
Adj többet, mint amennyit ígérsz!
A márka beteljesített ígéret, szokták mondani. Éppen ezért annyit ígérj, annyit vállalj amennyit minden körülmények között be tudsz tartani. Azon még soha senki sem háborodott fel, ha gyorsabban, jobbat vagy éppen többet kapott, mint amire számított. Sőt, ezek azok a történetek amit mindenki boldogan tovább mesél.
Némi személyesség
Ha van valami hobbid, valami speciális érdeklődésed az megjegyezhetővé tehet. Ha mások is tudnak róla. Arra persze érdemes ügyelni, hogy ne írja felül a szakmaiságod. Nehogy te legyél az a fickó aki "mindig edz és triatlon versenyekre utazik, ezért soha sincs itt amikor szükségünk lenne rá".
Problémázás helyett megoldás
A problémázást és a kritizálást sokan gyakorolják. Ez a megszokott választás. Próbáld ki, hogy mi történik akkor, ha nemcsak elemzel és kritizálsz, hanem a megoldási lehetőségeket is felvázolod.
Mennyiség helyett hatékonyság
Elsőként érkezik és ő kapcsolja le a villanyt. Mindig ezer a dolga, de ha megkéred, hogy csak egyet mondjon, akkor leblokkol és hallgat. Biztos te is találkoztál már hasonlóval. Nem egy jó minta. A lényeg, hogy inkább a feladatok elvégzésére, mint sem a munkaórák számolására fókuszálj.
Ezek viszonylag egyszerű és célravezető megoldások, hiszen csak kevesen alkalmazzák őket.
Képek: innen.